Головна » Файли » Сторінка соціального педагога » Робота з дітьми

[ Викачати з сервера (28.5 Kb) ] 22.04.2020, 20:39

ПОРАДИ СТАРШОКЛАСНИКАМ

Відносини з батьками

- Проявляйте увагу до своїх батьків. Вони утомлюються на роботі. Порадуйте їх чим-небудь. Це допомагає налагодити контакт.

- Намагайтеся розмовляти з батьками людською мовою – це дасть кращий результат, ніж лементи й ляскіт дверми.

- Прохайте батьків розповісти про свою юність, про конфлікти з батьками. Це приведе до більш глибокого розуміння між вами.

- Пам’ятайте, що іноді в батьків буває просто поганий настрій. Постарайтеся не влаштовувати в цей час у будинку гучних вечірок.

- Якщо батьки поводяться з вами як з маленькою дитиною, нагадаєте чемно їм, що ви вже подорослішали й прагли б разом з ними вирішувати проблеми, пов’язані з вашим життям.

- Дайте зрозуміти батькам, що ви потребуєте їхньої поради й допомоги. Це допоможе встановити у будинку сприятливу обставину.

- Розмовляйте зі своїми батьками, повідомляйте їм новини вашого життя.

- Намагайтеся не обманювати батьків. Таємне однаково стає явним.

- Пам’ятайте, що батьки теж можуть робити помилки. Будьте поблажливі.

- Батьківська заборона найчастіше виявляється правильним розв’язком. Задумайтеся, що б відбулося, якби вам було дозволено все.

- Якщо відбулася сварка й ви почуваєте себе винуватим, знайдіть у собі сили підійди першим. Повагу ви не втратите, повірте.

- Установіть з батьками границі особистої території, але не дратуючись, не вимагаючи. Просто попрохайте їх про це.

- Робота в будинку служить відмінною підготовкою до самостійного життя. Віднесіться до неї з розумінням.

- Повернення додому до певного часу – це спосіб відгородити себе від неприємностей, тобто захід безпеки. Якщо затримуєтеся, обов’язково подзвоніть, вони ж хвилюються. Побережіть їх для себе.

- Про покарання. Батьки можуть припинити заохочення, відлучити вас від друзів. І все це може відбутися, як ви вважаєте, із – за дрібниці. Батьків же ця «дрібниця» може вивести із себе. Подумайте, може бути, батьки бачать небезпеку, яку ви або не усвідомлюєте, або зменшуєте.

- Вимагайте, щоб батьки пояснювали мотиви своєї поведінки стосовно вас і ваших друзів. Може бути, вам стане зрозуміло, чому вони чинять саме так.

- Якщо ви розізлилися на когось або із друзів, учителів, роздратовані на бруд, погану погоду, а також на «двійку», поставлену « нізащо», не зривайте зло на батьках. Це не розсудливо й приводить до сумних наслідків.

Те, що повинен знати кожен учень!

Поради до самовиховання

- Вмій поставити перед собою мету.

- Не залишай справу не зробленою.

- Для досягнення певної мети та завершення певної справи, правильно розподіли свій день, відводячи кожній роботі час.

- Навчайся не тільки у школі, але і вдома.

- Спілкуйся з батьками, прислуховуйся до їх порад.

- Розвивай себе не тільки інтелектуально, але і духовно та морально.

- Будь чуттєвим!

- Проявляй співчуття.

(для повного перегляду - завантажте документ)

Категорія: Робота з дітьми | Додав: rachenkolilia