Четвер
16.05.2024
23:34
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Ялтушківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Категорії розділу
Сторінка соціального педагога [13]
Документація [4]
Нормативна база [10]
Робота з дітьми [15]
Робота з батьками [11]
Робота з педпрацівниками [5]
Діагностична робота [8]
Інклюзивне навчання [3]

Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 59

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Сторінка соціального педагога » Документація

Річний план роботи соціального педагога
[ Викачати з сервера (45.0 Kb) ] 02.02.2020, 21:08

ГРАФІК РОБОТИ

соціального педагога

Ялтушківської загальноосвітньої

школи I-III ступенів

Раченко Лілії Олегівни

на 2019-2020 н.р

 

Дні роботи

З якого часу

До якого часу

Понеділок

09-45

12-50

14-20

12-05

13-55

14-55

Вівторок

09-00

11-45

11-00

13-45

Середа

Методичний день

 

Четвер

09-00

11-45

11-00

13-45

П'ятниця

09-00

13-00

 

ВСТУП

Життя щомиті наповнюється різним емоційним фоном, і це ще раз нам доводить, що в складних соціально-економічних умовах сьогодення найкраще орієнтується, приймає рішення, спілкується й працює психологічно, соціально та духовно здорова, комунікабельна людина. Передумовою цього є комплексний, збалансований розвиток інтелектуальної, емоційної, соціальної та духовної сфер особистості.

У минулому навчальному році увагу соціального педагога було зосереджено на налагодженні більш тісного звязку з батьками учнів. Працею над створенням доброзичливої атмосфери в класних колективах. Проблемою агресивності і насилля. Для боротьби із цими явищами проводилися групові заняття з розвитку комунікативних навичок як в учнів так і в батьків, і багато іншої роботи спрямованої на досягнення позитивних цілей. Тому у цьому навчальному році я маю намір провести комплекс заходів з виховання, навчання, розвитку і соціального захисту особистості учня у школі та за місцем проживання за допомогою основних видів діяльності соціального педагога:

  • соціальні дослідження,
  • захисна робота,
  • профілактична робота,
  • консультативна робота
  • просвітницька робота,
  • організаційно-методична робота,
  • зв’язки з громадськістю.

Соціальний педагог покликаний попередити проблему, своєчасно виявити та усунути причини, які сприяють її виникненню, забезпечити профілактику різноманітних негативних явищ ( моральних, фізичних, соціального характеру ), відхилень у поведінці учнів, їх спілкуванні. На посаді соціального педагога працюю з початку навчального року 03.09.2018.

Річний план роботи соціального педагога Ялтушківської ЗОШ І-ІІІ ступенів складений на основі статті 76 Закону України «Про освіту» відповідно до «Положення про психологічну службу в системі освіти України», яке затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 22.05.2018 р. №509 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 31.07.2018р. за №885/32337). Лист Міністерства освіти і науки України від 18.07.01 р. №1/9-462 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2019-2020 н. р.». Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.08.2019р. №1052 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.06.2018р. за №744/32196). Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.06.2018 р. №609 «Про затвердження примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти.

Лист Міністерства освіти і науки України від 27.06.2019р. №1/9-414 щодо створення безпечного середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок у 2019-2020 н.р.

Основною метою роботи соціального педагога є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно-морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини ( соціальний, психолого-педагогічний та моральний ) у її життєвому просторі.

Перед соціальним педагогом школи поставлені завдання:

- проводити соціально-педагогічний патронаж здобувачів освіти і їх батьків (законних представників).

- виявлення соціальних питань, які потребують негайного вирішення, за потреби направлення до відповідних фахівців з метою надання допомоги;

- вивчення соціальних умов розвитку дітей;

- планування і реалізація завдань соціалізації здобувачів освіти, адаптації їх у новому колективі і соціальному середовищі, надання допомоги дітям і сім’ям, що знаходяться у складних життєвих обставинах або потребують посиленої педагогічної уваги;

- проведення індивідуальної роботи з дітьми з ООП, залучення їх до роботи в гуртках, секціях та інших об'єднаннях;

- надання рекомендацій учасникам освітнього процесу щодо шляхів ефективної інтеграції дитини з ООП в колектив однолітків, формування позитивного мікроклімату в дитячому колективі;

- забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці;

- створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

- забезпечувати підтримки розвитку системи позашкільної освіти;

- формувати в дітей, учнівської та студентської молоді життєвих навичок, уміння протистояти ризикам і загрозам, пов’язаним з наркотиками , сприяння захисту їх прав та недопущення соціального відторгнення;

- здійснювати комплекс профілактичних заходів, спрямованих на підвищення психолого-педагогічної компетентності батьків, формування у них свідомого відповідального ставлення до виконання обов’язків, пов’язаних з утриманням, вихованням та освітою дітей;

- проводити вповноваженими суб’єктами системи заходів, спрямованих на усунення або нейтралізацію факторів, що викликають вчинення неповнолітніми злочинів;

- захист прав дітей, за відповідним дорученням представлення їхніх інтересів у правоохоронних і судових органах та інших організаціях.

 

Соціальний педагог покликаний попередити проблему, своєчасно виявити та усунути причини, які сприяють її виникненню, забезпечити профілактику різноманітних негативних явищ ( моральних, фізичних, соціального характеру ), відхилень у поведінці учнів, їх спілкуванні.

Виходячи з лист Міністерства освіти і науки України від 18.07.2019р. №1/9-462 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на

2019-2020 н.р.». запланована участь соціального педагога у загальношкільних і класних батьківських зборах з метою підвищення рівня психологічної компетенції батьків. Здійснення соціально-педагогічного супроводу тих категорій учнів, які потребують особливої уваги, а саме: дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; з багатодітних, неповних, малозабезпечених та проблемних сімей; учнів з особливими потребами, інших категорій дітей, що потребують соц-педагогічного супроводу. Поза увагою, звичайно, не залишаються обдаровані діти. Розробка та проведення заходів і проектів, спрямованих на профілактику асоціальних явищ (алкоголізму, наркоманії, соціального сирітства, насилля, суїцидальної поведінки тощо), труднощів у адаптації, навчання і виховання, порушень в поведінці. Профілактика негативних явищ в учнівському колективі.

Тема самоосвіти, над якою працює соціальний педагог: «Соціально - педагогічний патронат дітей, які схильні до девіантної поведінки»

Аналіз роботи соціально – психологічної служби у 2018 – 2019 навчальному році

Протягом 2018-2019 навчального року соціальним педагогом були розроблені заходи щодо роботи Ради з профілактики правопорушень для оформлення індивідуальних планів роботи з учнями, які схильні до правопорушень. Поновлювалась база даних різних категорій учнів.

На початку навчального року соціальний педагог разом з класоводами та класними керівниками склала соціальні паспорти класів та школи. Під час проведення індивідуальних бесід з класними керівниками та директором школи, були визначені діти, які безпосередньо потребують особливої уваги з боку соціальногопедагога. З учнями систематично проводились групові та індивідуальні бесіди для покращення їх поведінки на уроках, перервах та в позаурочний час.

Індивідуальні та групові консультації соціальним педагогом проводились на таку тематику :

  • проблеми навчання та виховання учнів (педагогічні працівники);
  • труднощі у спілкуванні з однолітками (учні);
  • проблеми з дисципліною та відвідування учнями уроків (педагогічні працівники, учні, батьки);
  • труднощі у спілкуванні з батьками (учні, батьки );
  • сімейні конфлікти (учні, батьки);
  • прояву агресивності учнів (булінг)

прояви та профілактика суїцидальної поведінки

 

№ п/п

Зміст роботи

Термін проведення

Де і з ким проводиться

              Діагностика

1

З метою вивчення контингенту учнів школи та виявлення дітей, що належать до пільгових категорій, визначених Законом України «Про охорону дитинства»

(розділ I, ст.1) провести: соціальну паспортизацію класів та школи:

- дітей-сиріт та дітей під опікою;

- дітей-інвалідів;

- дітей, що постраждали внаслідок катастрофи на          ЧАЕС;

- дітей з малозабезпечених сімей;

- дітей з неповних сімей (напівсиріт);

- дітей, яких виховують матері-одиначки;

- дітей військовослужбовців та працівників МВС,          батьки яких загинули при виконанні службового          обов`язку;

- дітей з багатодітних сімей;

- дітей з неблагополучних сімей;

- учнів, схильних до правопорушень;

- дітей з психофізичними вадами;

- обдарованих дітей;

-дітей трудових мігрантів

- дітей з сімей з СЖО, учасників АТО та переселенців.

Вересень-жовтень

учні 1-11класів

2.

Участь в команді психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти, в умовах інклюзії.

Протягом року

Учасники освітнього процесу

3.

Здійснювати якісний соціально-педагогічний супровід дітей та їх батьків даної категорії згідно вимог (віднести дітей/учнів  до групи, які потребують підвищеної психолого-педагогічної уваги).

 

 

 

З повною версією чи текстом можна ознайомитися скачавши матеріал

Протягом року

Учні школи та їх батьки

 

 

 

 

Категорія: Документація | Додав: Ната
Переглядів: 306 | Завантажень: 46
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz